Вітаємо на сайті!
 100000 відвідувачів PinchukArtCentre подивилися виставку Олафура Еліассона


«Твоє емоційне майбутнє» подивилися 100 000 відвідувачів

100000 відвідувачів PinchukArtCentre подивилися першу персональну виставку в Східній Європі датсько-ісландського художника Олафура Еліассона. На експозиції під назвою «Твоє емоційне майбутнє» представлено 16 робіт, дві з яких створені спеціально для PinchukArtCentre.

Дмитро Логвин, виконавчий директор PinchukArtCentre: «Підготовка виставки Олафура Еліассона стала ще одним викликом для PinchukArtCentre. Адже вона дуже складна з технічної точки зору - нам довелося повністю змінити простір арт-центру, а також працювати з новими для нас медіа: світлом, водою, туманом та ін Ми раді, що нам вдалося створити виставку, яка зацікавила велика кількість відвідувачів » .

В рамках виставки було проведено 10 суботніх дискусій, в яких взяли участь галерист, куратор і музикант Павло Гудімов; галерист, куратор і колекціонер Анатолій Димчук; керівник групи «Культура» газети «Коммерсант-України» Марія Халізева; арт-критик, головний редактор видання «Українська культура» Марія Хрущак та ін Також було проведено 5 сімейних неділь і літературну ніч «Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 3», в якій взяли участь ведучий телеканалу СТБ Григорій Решетник, хореографічний дует «The Dreams», поетеса Богдана Матіяш і письменник Юрій Іздрик.
 
 Україна молода - незалежна чарівна


У Київському міському "Будинку природи" до 20-річчя Незалежності України відкриється щорічна виставка картин з природних матеріалів

Дата початку: 18 серпня 2011, Закінчення: 18 вересня 2011

У Київському міському "Будинку природи" до 20-річчя Незалежності України відкриється щорічна виставка картин з природних матеріалів "України молода - незалежна чарівна".

Серед представлених експозицій - пейзажні картини, різноманітні квіткові композиції, портрети та натюрморти.

Представлені картини створені з листя дерев і квіткових пелюсток, берести, соломи, шкірки банана, тополиного пуху та інших доступних матеріалів.

Свої шедеври представлять більше 15 майстрів - членів секції флористики при Будинку природи народного аматорського творчого колективу "Флористика". Зокрема, такі майстри декоративно-прикладного мистецтва як Октябрина Пуніна, Леонід Кульчицький, Ніна Мінченко, Ванда Садовська, Єфросинія Гурєєва, Віра Авдєєва, Ольга Круковська.
 
 X-TERRA Анджея Рути


Арт-проект X-TERRA молодого українського художника Анджея Рути

Дата початку: 4 серпня 2011, Закінчення: 28 серпня 2011

Сьогодні, 4 серпня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва України (за адресою: м.Київ, вул.Глибочицька, 17) відкривається арт-проект X-TERRA молодого українського художника Анджея Рути.

В експозиції представлено більше 20 робіт художника 2010-2011 років. Більшість з них глядачі побачать вперше.

Анджей Рута живе і працює в Києві. Як художник, він давно визначив напрямок, в якому пише, як «суб'єктивний імпресіонізм». Але в останні роки його стиль не підлягає простому визначенню, художник не залежить від традиційних тим і технік, сміливо експериментує з кольором і фактурою, вільно використовує різні матеріали, відпрацьовує авторську техніку.

Його можна з упевненістю назвати прихильником творчості Грінберга - засновника цілого напряму в мистецтві «BATCH-ART» (буквально - «змішання стилів, мистецтво замісу»), в який входить «FRAME-ART» («мистецтво обрамлення», стиль, де рама з акомпануючий інструменту перетворюється на провідний, художник несподівано міняє акценти).

У його творчості - багатозвучні стилів, «заміс» різних напрямків - як художніх, так і філософських, культурних, наукових.

За словами Анджея Рути, свою головну місію він бачить "у створенні на площині емоційно-психологічних композицій, що складаються з кольору і фактури з певним емоційним станом, що розташовує до медитації. Я прагну відтворити фрагмент Невідомою Землі, на якій залишилася моя відірвана пуповина, X -Terra - Земля на якій я шукаю Дорогу на небо ".

Роботи художника знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Польщі, Чехії, Литви, Німеччини, Іспанії, Канади і США.

Виставка Анджея Рути триватиме в Музеї до 28 серпня.
 
 Виставка "Загадкова Індія"


Виставка, на Унікальні літературні пам'ятники, стародавні манускрипти, класичний живопис, роботи відомих фотографів і 3D-інсталяції, присвячені Індії.

Музейлітератури стане унікальним майданчиком, де живопис, фотографія, музика ілітература перетворяться в єдине захоплююче театральне дійство, позволяязрітелю проникнути в глибини містичної Індії, оспіваної великим індійськими, російськими та європейськими поетами, від Рабіндраната Тагора до Миколи Гумільова іОскара Уайльда.

Індія - країна яскравих фарб, ароматів, дивовижних легенд ідревнейшей культури, яка сохраніласьдо наших днів, і головна задачавиставочногопроекта - показати цю культуру в усій її повноті.

Особлива частина зборів надана відомим украінскімколлекціонером, меценатом і мандрівником Тімом Самарським. Серед них более30 картин Орісской і Раджастанській класичного живопису на шовку, сюжетикоторих розкривають індійську міфологію і найдавніші епоси - «Махабхарату», «Рамаяну», «Пурани».

Мальовнича мініатюра на шовку і бавовні в стилі "Пата-Чітре" представленапроизведениями видатних майстрів з Рагураджапура, удостоєних урядових нагород Індії та брали участь вмеждународних виставкових проектах.Центральное місце серед ніхзанімают роботи Шрі Сударшан Махапатра і Калі ЧаранБарікі.

Вперше в музеї будуть використані 3D-технології: один іздревнейшіххрамових вівтарів, недоступний звичайній людині, буде відтворено воб'емной візуалізації.

Відмінна риса виставки - спеціальна культурнаяпрограмма: зустрічі спутешественнікамі, вченими, художниками, фотографами, лекції o культурі та історії Індії, майстер-класи з традиційними мистецтвам і ремеслам.
 
 Єдність світу в ретроспективній виставці Михайла Щиголя


В рамках проекту «АртЕммігранти» відбудеться відкриття ретроспективної виставки живопису

Сьогодні, 24 червня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва України (Київ, вул. Глибочицька, 17) у рамках проекту «АртЕммігранти» відбудеться відкриття ретроспективної виставки живопису чешcкого художника українського походження Михайла Щиголя.

111 робіт, які написані автором у 1990-2011 роках, спеціально були доставлені до Києва з Чехії та експонуватимуться у Музеї протягом червня-серпня.

В експозиції представлені цикли: «Ночі в железница», «А. В. Є. Валдштейн »,« Чорно-біле таємне простір »ібольшая серія« Хресний хід тоталітаризму », яка нещодавно була виставлена ​​в головному Кафедрале Святого Віта (Прага) на запрошення митрополита Земель Чеських Домініка Дуки. Виставка мала успіх, і була частиною громадянської панахиди за жертвами комуністичних репресій.

Михайло Щиголь - художник, який активно виставляється в Європі та інших країнах світу. Так, за останні 20 років минуло понад 90 персональних виставок, етапними з яких стали вже згадана в Кафедрале Св. Віта, в Музеї Енді Варгола, виставка в парламенті Чеської республіки, в Європейському парламенті (Брюссель), на бієнале у Флоренції (2003) , де Михайло представляв Чеську республіку.

Доктор культурології, засновник проекту «Foundation for Future» Володимир Нікітін, давній друг і колега художника, переконаний, що роботи Михайла Щиголя - «фрагменти єдиної картини, і виставка є унікальною можливістю для відвідувачів побачити цілісність художнього задуму автора. За хиткою поверхнею зміни зображень в мальовничих полотнах проглядаються інші масштаби і сюжети, і Михайло Щиголь наполегливо пробивається до глибин справжнього світу особистої унікальності ».

Саме зрозуміти себе і своє ставлення до світу - те, що, на думку Дмитра Нікітіна, може кожен з нас почерпнути з виставки Михайла Щиголя.

За словами самого художника, «Моя виставка в Україну - це слід мого життя, мого особистого сприйняття світу, який я передаю як особистий досвід для всіх. Якщо, дивлячись на мої картини хтось знайде відгуки в своєму житті, це буде для мене найголовнішою удачею ».
 
 Виставка творів Тетяни Назаренко "Фамільний альбом. Ретроспектива"


Тетяна Назаренко - заслужений художник Росії, один з найбільш яскравих представників російського мистецтва другої половини XX - початку XXI століть.

Виставка «Фамільний альбом. Ретроспектива »в Київському національному музеї російського мистецтва, підготовлена ​​спільно з московською VOLGA art gallery, ознайомить глядача c останнім циклом робіт заслуженого художника України Тетяни Назаренко - одного з найбільш яскравих і виразних представників російського образотворчого мистецтва другої половини XX - початку XXI століть.

Вперше за останні 24 роки Т. Назаренко презентує свою персональну виставку українському глядачеві.

На виставці «Фамільний альбом. Ретроспектива »представлено 50 живописних творів останніх років, об'єднаних темою пам'яті, часу, єдності минулого і сьогодення.

Крім останнього за часом проекту «Фамільний альбом» Тетяна Назаренко представить роботи різних циклів, починаючи з 1992 року («Трапеза», «Шалений світ») і закінчуючи серією «Свята», куди входять такі твори як «Вечір у басейну», «День народження в селі »та інші.
 
 У Музеї однієї вулиці пройде виставка посмертних масок великих українців


Киянам покажуть посмертні маски політиків, письменників, художників

Дата початку: 17 червня 2011, Закінчення: 15 листопада 2011

17 червня в Музеї однієї вулиці (Андріївський узвіз, 2-б) відкривається виставка посмертних масок великих українців - політиків, письменників, художників.

Серед них маски Малевича, Булгакова, Паустовського, Корольова, Петлюри і т.д. Всі зліпки - справжні. За словами директора музею Дмитра Шльонського, у багатьох навіть залишилися волоски.

Колекцію з 60 масок директор музею Дмитро Шльонський збирав з 2002 року. Це найбільше зібрання в Україну. За словами Шльонського, інтерес до такої, на перший погляд, похмурій колекції у нього почався з посмертної маски Булгакова, яку придбав музей письменника на Андріївському узвозі.

«Про українську посмертної маски в світі знають дуже мало, - розповів« Сегодня »Шльонський. - Ми збирали колекцію по крупицях - з приватних колекцій та музеїв дев'яти країн. Остання маска - полковника УНР Євгена Коновальця, до цих пір ще пливе по океану з Канади і буде на виставці через 10 днів ».

Виставка триватиме до середини листопада. Вхід - 20 грн. А поки співробітники музею готуються до наступної виставки, «Зимовий бал у Києві», присвячена бальних костюмах, яка відкриється перед Новим роком.
 
 Тетяна Назаренко


Виставка «Фамільний альбом. Ретроспектива »

Виставка «Фамільний альбом. Ретроспектива »в Київському національному музеї російського мистецтва, підготовлена ​​спільно з московською VOLGAartgallery, ознайомить глядача c останнім циклом робіт заслуженого художника України Тетяни Назаренко - одного з найбільш яскравих і виразних представників російського образотворчого мистецтва другої половини XX-початку XXI століть.

Київський національний музей російського мистецтва пов'язують особливі стосунки з художницею, її твір «Ірина Іванівна (Агафонова)» (1976) зберігається в колекції нашого музею, а персональна виставка робіт художниці відбулася в Київському музеї російського мистецтва в 1987 році.

Вперше за останні 24 роки Т. Назаренко презентує свою персональну виставку українському глядачеві.

На виставці «Фамільний альбом. Ретроспектива »представлено 50 живописних творів останніх років, об'єднаних темою пам'яті, часу, єдності минулого і сьогодення.

«Опинившись у владі сімейного архіву, вона, як заручниця фамільних переказів вміло долає кордон реальності, по праву спадкоємиці вступає в минуле своєї родини, опиняючись в потоці легенд і спогадів. З особливою ощадливістю вона воскрешає, надаючи нове життя у своїх картинах старим пожовклим листів, зводячи в ранг абсолютних цінностей, фрагменти випадково уцілілих за багато десятиліть коротких записок, видових листівок і фотопортретів своїх численних родичів ».

(ОльгаТомсон, доктор мистецтвознавства, Санкт-Петербург, 2011)Крім останнього за часом проекту «Фамільний альбом» Тетяна Назаренко представить роботи різних циклів починаючи з 1992 року («Трапеза», «Шалений світ») і закінчуючи серією «Свята», куди входять такі твори як «Вечір у басейну», «День народження в селі »та інші.

«Світ її« картини світу »населений людьми. Вони кудись поспішають, розмірковують, купаються, святкують, танцюють, розмовляють, випивають - власне роблять все те, що властиво звичайним людям.

І якщо коли-небудь з'явиться необхідність відтворити світ людей, що живуть в Росії в епоху, сучасну Тетяні Назаренко, то її творчість може виявитися тим унікальним сполученням, справжня глибина якого тільки з часом зможе опинитися до кінця осягнуте. "

(ОльгаТомсон, доктор мистецтвознавства, Санкт-Петербург, 2008)

Тетяна Назаренко

Народилася 24 червня в Москві.

Закінчила Московський державний художній інститут ім. В. І. Сурикова в 1968 році
З 1969 по 1972 працювала в майстерні при Академії мистецтв СРСР під керівництвом Г.М. Коржева
C 1969 член Спілки художників СРСР
Лауреат Державної премії Росії 1993 року

З 1999 року професор, керівник майстерні в МГАХІ ім. В.І. Сурикова, лауреат премії Уряду Москви

З 2001 року академік, член президії Російської академії мистецтв

З 2003 року заслужений художник Росії

У 2004 році нагороджена Почесною Золотою медаллю Російської Академії Мистецтв

2008 рік - Лауреат Незалежної премії «ТРІУМФ»


Роботи художниці знаходяться в Державній Третьяковській галереї в Москві, Державному Російському музеї в Санкт-Петербурзі, художніх музеях Саратова, Вологди, Києва, Архангельська, Пермі, Миколаєва, Брянська, Новокузнецька, Новосибірська, Елісти, Ростова-на-Дону, Художньому музеї Ростока, музеї П. Людвіга (Аахен, Кельн, Будапешт, Пекін), Музеї Fondo del Sol (Вашингтон), Національному музеї «Жінки у мистецтві» (Вашингтон), Національному музеї єврейського мистецтва (Вашингтон), Національній галереї в Берліні, Міському Музеї Гельсінкі, Музеї сучасного мистецтва в Софії, Словацької національної галереї в Братиславі, а також приватних колекціях у Німеччині, Франції, Фінляндії, Туреччини, Італії, Великобританії, Іспанії, Португалії, США.
 
 Лист на небеса: 30 українських художників

30 відомих українських художників продають свої картини для видання унікальної монографії про Сашка Прахової

9 червня в 18.00 в Музеї сучасного мистецтва України (за адресою: Київ, вул. Глибочицька, 17) відбудеться благодійна виставка-продаж 30 провідних українських художників, імена яких добре відомі в Україні та світі.

Серед них: Тиберій Сільваші, Юрій Соломко, Влада Ралко, Володимир Будников, Матвій Вайсберг, В'ячеслав Шерешевський, Андрій Чебикін, Олександр Павлов, Олександр Левич, Олександр Бабак, Петро Лебединець, Віктор Бистряков, Володимир Вештак, Олександр Міловзоров, Анатолій Тертичний, Андрій Блудов та інші.

Виставка-продаж картин, яка символічно названа «Друзі Саші Прахової», організована музеєм з благородною метою - зібрати кошти для видання унікальної колективної монографії «Саша Прахова. Лист у небо. (Прахова у Кієві) », випуск якої вже готується мистецтвознавцями та художниками.

Одночасно з відкриттям виставки-продажу в сусідньому залі музею відкриється виставка картин самої художниці та її родини «Саша Прахова і сім'я», де будуть представлені кращі та останні роботи Олександри, її сина Миколи Гончарова і чоловіка - Євгена Гончарова, який відомий не лише своїми художніми полотнами, але й участю в роботах з відновлення Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Саша Прахова-широко відома в Україні та світі художниця, продовжувачка легендарного роду Прахових, померла 20 травня цього року.

За іронією долі, її остання персональна виставка напередодні трагічної події саме в Музеї сучасного мистецтва України, з яким вона щільно співпрацювала як художник і педагог, і де в останній рік очолювала Художню студію «Червоний мольберт».

За роки своєї активної та багатогранної діяльності Саша Прахова отримала велику кількість нагород, її роботи зберігаються в багатьох музейних, галерейних і приватних колекціях України, Росії, Японії, США, Німеччини, Франції та інших країн Європи.

На відкритті двох виставок очікується присутність всіх художників, чиї картини будуть виставлятися на продаж.

Виставки триватимуть до 9 липня.
 
 Жлоб-Арт - виставка-інсталяція в Києві


У Києві відкриється великомасштабна виставка-інсталяція культурологічного дослідження жлобства по-українськи

У середу, 1 червня, о 18:00 Музей сучасного мистецтва України та Галерея Незалежного Мистецтва ANTIN'S COLLECTIONS, продовжуючи досліджувати явище жлобства у всіх його проявах громадських, запрошують на відкриття наймасштабнішою живої інсталяції року «Жлоб-Арт».

Відкриття виставки відбудеться за адресою вул. Глибочицька, 17, Музей сучасного мистецтва України.

Ні для кого вже не секрет, що саме поняття і терміни «жлоб» і «жлобство» мають суто українське походження.

Маса прийшла і диктує свої споживчі закони. Однак людина творча, людина мисляча, постійно відчуваючи на собі цей тиск, принаймні повинен надавати художнє протистояння, протистояти мистецтвом.

У програмі відкриття:

· Виставка візуального мистецтва художників-членів анархічного об'єднання Союз Вільних Митців «Воля або смерть»,

· Жива інсталяція «Жлобопарк. Жівотнолюді »(живі представники вимираючого виду жлобів у клітині), яка забезпечить ефект повного відео-аудіо-присутності в місцях тотального скупчення жлобства,

· Інтерактивна інсталяція з можливістю відвідати типовий «генделиків», де глядачів чекають багато несподіваних сюрпризів,

· Концерт анархо-групи «Гра бля» з солістом Антіном Мухарським,

· Презентація перших серій сатиричного мультфільму про Гопуню і Повійку «Умікні Україну» і

· Хеппенінг за участю художників, акторів, музикантів, діджеїв і самих глядачів.

«Неймовірна кількість соціальних, побутових, культурних, а останнім часом політичних, економічних і екологічних явищ в сучасному житті Україну характеризують цим терміном, який до цих пір має« нелегальну употребленческу прописку »і, навіть сам феномен« жлобства »є своєрідною« терра інкогніта », яка повинна бути досліджена, класифікована, структурована і візуалізувати», - Антон Мухарський, Глава президії Всесвітнього Союзу Культурного Опору жлобства.

Серед запрошених гостей: виконавці Кузьма «Скрябін», Олег Скрипка, Потап і Настя Каменських, Фома «Мандри», актори і ведучі Володимир Горянський, Сніжана Єгорова, Ольга Сумська, художники Ілля Чичкан, Олександр Ройтбуд, Арсен Савадов.
 
<< << 1 2 >> >>
Навігація