Єдність світу в ретроспективній виставці Михайла Щиголя

В рамках проекту «АртЕммігранти» відбудеться відкриття ретроспективної виставки живопису

Сьогодні, 24 червня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва України (Київ, вул. Глибочицька, 17) у рамках проекту «АртЕммігранти» відбудеться відкриття ретроспективної виставки живопису чешcкого художника українського походження Михайла Щиголя.

111 робіт, які написані автором у 1990-2011 роках, спеціально були доставлені до Києва з Чехії та експонуватимуться у Музеї протягом червня-серпня.

В експозиції представлені цикли: «Ночі в железница», «А. В. Є. Валдштейн »,« Чорно-біле таємне простір »ібольшая серія« Хресний хід тоталітаризму », яка нещодавно була виставлена ​​в головному Кафедрале Святого Віта (Прага) на запрошення митрополита Земель Чеських Домініка Дуки. Виставка мала успіх, і була частиною громадянської панахиди за жертвами комуністичних репресій.

Михайло Щиголь - художник, який активно виставляється в Європі та інших країнах світу. Так, за останні 20 років минуло понад 90 персональних виставок, етапними з яких стали вже згадана в Кафедрале Св. Віта, в Музеї Енді Варгола, виставка в парламенті Чеської республіки, в Європейському парламенті (Брюссель), на бієнале у Флоренції (2003) , де Михайло представляв Чеську республіку.

Доктор культурології, засновник проекту «Foundation for Future» Володимир Нікітін, давній друг і колега художника, переконаний, що роботи Михайла Щиголя - «фрагменти єдиної картини, і виставка є унікальною можливістю для відвідувачів побачити цілісність художнього задуму автора. За хиткою поверхнею зміни зображень в мальовничих полотнах проглядаються інші масштаби і сюжети, і Михайло Щиголь наполегливо пробивається до глибин справжнього світу особистої унікальності ».

Саме зрозуміти себе і своє ставлення до світу - те, що, на думку Дмитра Нікітіна, може кожен з нас почерпнути з виставки Михайла Щиголя.

За словами самого художника, «Моя виставка в Україну - це слід мого життя, мого особистого сприйняття світу, який я передаю як особистий досвід для всіх. Якщо, дивлячись на мої картини хтось знайде відгуки в своєму житті, це буде для мене найголовнішою удачею ».