У Музеї однієї вулиці пройде виставка посмертних масок великих українців

Киянам покажуть посмертні маски політиків, письменників, художників

Дата початку: 17 червня 2011, Закінчення: 15 листопада 2011

17 червня в Музеї однієї вулиці (Андріївський узвіз, 2-б) відкривається виставка посмертних масок великих українців - політиків, письменників, художників.

Серед них маски Малевича, Булгакова, Паустовського, Корольова, Петлюри і т.д. Всі зліпки - справжні. За словами директора музею Дмитра Шльонського, у багатьох навіть залишилися волоски.

Колекцію з 60 масок директор музею Дмитро Шльонський збирав з 2002 року. Це найбільше зібрання в Україну. За словами Шльонського, інтерес до такої, на перший погляд, похмурій колекції у нього почався з посмертної маски Булгакова, яку придбав музей письменника на Андріївському узвозі.

«Про українську посмертної маски в світі знають дуже мало, - розповів« Сегодня »Шльонський. - Ми збирали колекцію по крупицях - з приватних колекцій та музеїв дев'яти країн. Остання маска - полковника УНР Євгена Коновальця, до цих пір ще пливе по океану з Канади і буде на виставці через 10 днів ».

Виставка триватиме до середини листопада. Вхід - 20 грн. А поки співробітники музею готуються до наступної виставки, «Зимовий бал у Києві», присвячена бальних костюмах, яка відкриється перед Новим роком.