Тетяна Назаренко

Виставка «Фамільний альбом. Ретроспектива »

Виставка «Фамільний альбом. Ретроспектива »в Київському національному музеї російського мистецтва, підготовлена ​​спільно з московською VOLGAartgallery, ознайомить глядача c останнім циклом робіт заслуженого художника України Тетяни Назаренко - одного з найбільш яскравих і виразних представників російського образотворчого мистецтва другої половини XX-початку XXI століть.

Київський національний музей російського мистецтва пов'язують особливі стосунки з художницею, її твір «Ірина Іванівна (Агафонова)» (1976) зберігається в колекції нашого музею, а персональна виставка робіт художниці відбулася в Київському музеї російського мистецтва в 1987 році.

Вперше за останні 24 роки Т. Назаренко презентує свою персональну виставку українському глядачеві.

На виставці «Фамільний альбом. Ретроспектива »представлено 50 живописних творів останніх років, об'єднаних темою пам'яті, часу, єдності минулого і сьогодення.

«Опинившись у владі сімейного архіву, вона, як заручниця фамільних переказів вміло долає кордон реальності, по праву спадкоємиці вступає в минуле своєї родини, опиняючись в потоці легенд і спогадів. З особливою ощадливістю вона воскрешає, надаючи нове життя у своїх картинах старим пожовклим листів, зводячи в ранг абсолютних цінностей, фрагменти випадково уцілілих за багато десятиліть коротких записок, видових листівок і фотопортретів своїх численних родичів ».

(ОльгаТомсон, доктор мистецтвознавства, Санкт-Петербург, 2011)

Крім останнього за часом проекту «Фамільний альбом» Тетяна Назаренко представить роботи різних циклів починаючи з 1992 року («Трапеза», «Шалений світ») і закінчуючи серією «Свята», куди входять такі твори як «Вечір у басейну», «День народження в селі »та інші.

«Світ її« картини світу »населений людьми. Вони кудись поспішають, розмірковують, купаються, святкують, танцюють, розмовляють, випивають - власне роблять все те, що властиво звичайним людям.

І якщо коли-небудь з'явиться необхідність відтворити світ людей, що живуть в Росії в епоху, сучасну Тетяні Назаренко, то її творчість може виявитися тим унікальним сполученням, справжня глибина якого тільки з часом зможе опинитися до кінця осягнуте. "

(ОльгаТомсон, доктор мистецтвознавства, Санкт-Петербург, 2008)

Тетяна Назаренко

Народилася 24 червня в Москві.

Закінчила Московський державний художній інститут ім. В. І. Сурикова в 1968 році
З 1969 по 1972 працювала в майстерні при Академії мистецтв СРСР під керівництвом Г.М. Коржева
C 1969 член Спілки художників СРСР
Лауреат Державної премії Росії 1993 року

З 1999 року професор, керівник майстерні в МГАХІ ім. В.І. Сурикова, лауреат премії Уряду Москви

З 2001 року академік, член президії Російської академії мистецтв

З 2003 року заслужений художник Росії

У 2004 році нагороджена Почесною Золотою медаллю Російської Академії Мистецтв

2008 рік - Лауреат Незалежної премії «ТРІУМФ»

Роботи художниці знаходяться в Державній Третьяковській галереї в Москві, Державному Російському музеї в Санкт-Петербурзі, художніх музеях Саратова, Вологди, Києва, Архангельська, Пермі, Миколаєва, Брянська, Новокузнецька, Новосибірська, Елісти, Ростова-на-Дону, Художньому музеї Ростока, музеї П. Людвіга (Аахен, Кельн, Будапешт, Пекін), Музеї Fondo del Sol (Вашингтон), Національному музеї «Жінки у мистецтві» (Вашингтон), Національному музеї єврейського мистецтва (Вашингтон), Національній галереї в Берліні, Міському Музеї Гельсінкі, Музеї сучасного мистецтва в Софії, Словацької національної галереї в Братиславі, а також приватних колекціях у Німеччині, Франції, Фінляндії, Туреччини, Італії, Великобританії, Іспанії, Португалії, США.