Волинський музей українського війська (Газета "ЩП" 8 березня 2000 року)
Волинський музей українського війська

Враховуючи брак закладів, які б розповідали правду про складні й неоднозначні військово-історичні події в західному регіоні України, військовослужбовці-волиняни запропонували створити в м. Луцьку музей українського війська та військової техніки. Це питання не вирішувалося більш як два роки. Одначе завдяки підтримці лідерів національно-патріотичних рухів і організацій (В. Чорновіл, С. Стецько, І. Юхновський, І. Білас, В. Мулява, О. Скіпальський, С. Фостун — Великобританія, А. Семенюк, М. Каркець, А. Кушнір — США, Е. Шипайло — Канада й інші) та міністра оборони України генерала армії України О. Кузьмука справу розв'язано позитивно.

Усі проблеми стосовно музею розв'язують громадське об'єднання "Волинське братство" та громадська організація «Джерела» за фінансової підтримки Укрінюрколєгії, президентом якої є перший заступник голови «Волинського братства» адвокат Д. Курдельчук. Міністерство оборони України виділило територію, приміщення, військову техніку та відповідне майно.

У приміщеннях будуть створені експозиції, які продемонструють динаміку будівництва національного війська — починаючи від Княжих часів і до сучасних Збройних сил України. Принципове місце займуть експозиції, які правдиво розкажуть про цікаве минуле західного регіону у XX столітті.

У вересні минулого року відбулася репрезентація музею. Пошук об'єктивної інформації, відповідних документів та матеріалів, а також фінансування залишаються найголовнішими проблемами.

Оскільки носіями правдивої історичної інформації є люди, просимо відгукнутися ветеранів, усіх людей, причетних до подій у західному регіоні, або тих, які володіють відповідною інформацією.

Нині корисна усяка допомога, за що наступні покоління , Вітчизна будуть вдячні.

"Волинське братство"

(Газета "ЩП" 8 березня 2000 року)