Започатковується військовий музей Волині ("НА" 10 січня 1998 року)
ЗАПОЧАТКОВУЄТЬСЯ ВІЙСЬКОВИЙ МУЗЕЙ ВОЛИНІ

Волинський край, як і будь-який іншй регіон нашої держави, має свої певні історичні особливості. І в першу чергу це стосується військової історії.

В радянський період військова історія Київської Русі і Галицько-Волинської держави подавалася лише в контексті військової історії Росії. Нагадування про українське козацтво сприймалося як український буржуазний націоналізм, а українські військові формування кваліфікували як загони зрадників. Тому про такі історичні волинські факти, як берестечко, «вовки» В. Сидора, «Поліська Січ» М.Боровця та інші і думати заборонялося.

Але без знання минулого ми не зможемо мати майбутнього. Керуючись цим, група військовослужбовців-волинян з Києва вийшла з пропозицією створити у м. Луцьку Музей українського війська та військової техніки. А ініціатива підтрима на мером Луцька А. Кривицьким, який має величезний заслужений авторитет у лучан. Він дбає і про місто, і з особливою увагою ставиться до людей. У Луцьку працює ціла низка відомих в Україні музеїв та інших закладів, які допомагають людям вивчати історію, культуру, побут рідного краю.

Нині створений організаційний комітет, перед яким постало безліч дуже серйозних проблем. У їх розв'язанні ми в основному розраховуємо на власні сили, знання і досвід. Проте велику організаційну допомогу надає народний депутат України генерал-лейтенант Скіпальський, методична допомога надходить від начальника музею ЗСУ підполковника В. Карпоза, у розв'язанні міських питань допомагає начальник КЕЧ району м. Луцька полковник С. Власюк, начальник КЕУ району м. Луцька.

Але є питання, які можна розв'язати за допомогою місцевих керівників та самих волинян. І головна з них - приміщення.

Розраховуємо, що задумане нами принесе не тільки велику користь з культурному та патріотичному вихованні мешканців області, а й підтримає ветеранів війни та Збройних Сил.

Запрошуємо військозослужбовців-волинян узяти участь і надати належну допомогу у цьому. Звертаємося до волинян, в першу чергу старшого віку, до Ради ветеранів, до Братства вояків УПА з проханням допомогти зібрати відомості з історії українського війська. Звертаємося і до керівників - волинян усіх рівнів: подивіться на цю проблему по-державному.

Голова організаційного комітету, полковник Я.ЧИСЮК

("НА" 10 січня 1998 року)